Jakie są korzyści ze stosowania membran dachowych?

Budowa dachu to dzisiaj konieczność ułożenia kilku różnych warstw. Takie dachy składające się z kilku warstw stosowane są już nie tylko na budynkach mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej. Na współczesne, nowoczesne dachy składają się między innymi membrany dachowe.

Na jakie dachy membrany dachowe?

Membrany dachowe są materiałem bardzo różnorodnym. Do wyboru są między innymi membrany dachowe skonstruowane z myślą o dachach stromych. Wśród tych produktów wyróżnić można także membrany przeznaczone na dachy płaskie. Membrana dachowa przeznaczona do stosowania na dachach płaskich może stanowić jedną z warstw dachu zielonego czy balastowego. Membrana dachowa od renomowanego producenta ma tak wysokie parametry, że świetnie poradzi sobie nawet w ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych. Membrana dachowa przeznaczona na różne typy dachów płaskich jest wykonana z materiałów najwyższej jakości. Nie spełni jednak należycie swoje roli, gdy w czasie jej montażu zostaną popełnione błędy.

Jakie materiały do produkcji membran?

Do produkcji membran dachowych wykorzystywane są bardzo różne materiały. Do produkcji membran do stosowania na dachach płaskich stosowany jest polichlorek winylu. To z niego powstają membrany dachowe pvc. Aby membrany dachowe pvc miały jeszcze wyższe parametry, często wzmacnia się je poprzez dodanie włókien szklanych. Plusem jest to, że polichlorek winylu to materiał samogasnący. Membrany dachowe pvc nie obniżają bezpieczeństwa pożarowego, a wręcz przeciwnie. Membrana dachowa hydroizolacyjna PVC to dzisiaj bardzo popularny materiał do krycia dachów płaskich.