Membrany dachowe: sposób na izolację dachu

Dachy, które obecnie można spotkać na budynkach są konstrukcjami składającymi się często z kilku warstw. Jedną z nich powinna stanowić membrana dachowa.

Różne rodzaje membran dachowych

Membrana dachowa to dzisiaj coraz bardziej popularny materiał do wykonywania hydroizolacji na dachach bardzo różnych budynków. Membrana dachowa oferowana jest na rynku w różnych rodzajach. Każdy rodzaj ma za zadanie przede wszystkim ochronę drewnianej więźby dachowej przed wilgocią. W przypadku dachów składających się z więcej niż tylko jednej warstwy, membrany dachowe pełnią jeszcze jedną ważną rolę. Chronią przed wilgocią warstwę izolacji termicznej. Producenci membran dachowych proponują dzisiaj ich różne rodzaje. Między sobą poszczególne rodzaje membran dachowych różnią się nie tylko ceną, ale także możliwościami wykorzystania. Wśród membran wyróżnić można między innymi membrany dachowe pvc.

Jakie jest zastosowanie tych membran?

Membrany dachowe pvc zostały specjalnie opracowane z myślą stosowania na dachach odwróconych, balastowych, eksponowanych, zielonych. Membrany dachowe pvc doskonale sprawdzają się na tych właśnie dachach. Chronią je zarówno przed szkodliwymi promieniami UV, jak i przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ale przede wszystkim odprowadzają wilgoć. Dzięki tym membranom dachy płaskie są wyjątkowo szczelne. Aby jednak membrana dachowa PVC spełniła dobrze swoją rolę, należy przy jej układaniu stosować się do zaleceń jej producenta. Inwestorzy powinni tez szukać dekarzy czy ekipy budowlanej, którzy przeszli szkolenia organizowane przez jednego z renomowanych producentów membran dachowych.