Automatyka budynkowa poprawia komfort i bezpieczeństwo

Automatyka wkracza coraz śmielej do naszego życia. Mamy z nią obecnie do czynienia już nie tylko w zakładach przemysłowych, ale coraz częściej także w obiektach użyteczności publicznej. Pojawia się ona także w naszych domach.

Komfortowo i bardziej bezpiecznie

Automatyka wykorzystywana w przemyśle to przede wszystkim optymalizacja procesów produkcyjnych. Coraz częściej można też usłyszeć pojęcie inteligentny dom. Taki dom jest bardziej komfortowy dla mieszkańców. Automatyka budynkowa umożliwia bowiem sterowanie wszystkimi instalacjami znajdującymi się w danym budynku. Co ważne, systemy bms pozwalają także na zmniejszenie ilości zużywanej energii.

Systemy bms sprawiają też, budynek, w którym została zastosowana automatyka budynkowa jest bardziej przyjazny dla środowiska. Pojęcie automatyka budynkowa odnosi się zarówno do dużych obiektów, jak i do domów mieszkalnych. Obecnie komponenty składające się na automatykę budynkową łączy się w sieć, dzięki czemu mogą się one ze sobą komunikować. Integracja systemów it sprawia, że działają one bez zarzutu.

Poziom 4.0: nowe ścieżki rozwoju przemysłu

Cyfrowa transformacja dotyka coraz więcej firm. Są wśród nich nie tylko duże korporacje, ale także małe i średnie firmy. Coraz częściej pojawia się pojęcie przemysł 4.0.

Z przemysłem 4.0 nierozerwalnie związana jest automatyka przemysłowa. Dzięki niej pojawia się coraz więcej inteligentnych fabryk. Produkcja 4.0 zwiększa wydajność i efektywność. Przynosi przedsiębiorstwu wiele korzyści. Następuje także zmniejszenie kosztów.