Wózek dla dziecka – który wybrać?

Pojawienie się dziecka to długo oczekiwane wydarzenie dla całej rodziny. Nic dziwnego, że wielu zaczyna się przygotowywać z wyprzedzeniem. Mamy starają się wziąć pod uwagę wszystkie niuanse, aby zapewnić dziecku maksymalny komfort od pierwszych dni życia, dlatego wybór wózka jest ważny.

Ogólne zasady wyboru wózka

Wózki spacerowe dziecięce są bardzo różne. Różnią się nie tylko materiałami, kolorami, ale także celem. Niektóre spacerówki mogą być używane tylko do określonego wieku dziecka, inne można łatwo przekształcić w razie potrzeby. Dzisiaj producenci oferują ogromny wybór.

Niezależnie od tego, czy interesują cię wózki 3w1, czy 2w1, zwróć uwagę na następujące punkty. Czy często podróżujesz, ile masz dzieci, o której porze roku wózek będzie używany w większym stopniu? Oznacza to, że wybór modelu wózka będzie zależeć od twojego stylu życia i sytuacji rodzinnej. Jeśli masz dwójkę dzieci, warto wybrać tandem. Jeśli często podróżujesz, wózek powinien być zwrotny i łatwo go złożyć. Z reguły rodzice kupują trzy wózki, dopóki dziecko nie dorośnie, więc wielu preferuje modele wielofunkcyjne.

Wymiary i koła

Rozmiar wózka zależy od szerokości kół. Nie bądź zbyt leniwy, aby zmierzyć szerokość windy, drzwi. Zastanów się, czy wózek zmieści się na korytarzu. Nawet jeśli wózek można złożyć, męczące i problematyczne jest robienie tego kilka razy dziennie. Jeśli masz samochód, porównaj pojemność swojego bagażnika i rozmiar produktu po złożeniu. Funkcjonalność i zwrotność wózka zależy od jego wielkości. Jeśli koła są małe, wózek jest lekki, łatwy w prowadzeniu. Nie nadaje się jednak na zimowe spacery, błoto pośniegowe, nierówne drogi.

W przypadku złej pogody i „zepsutych” dróg lepiej wybrać duże gumowe koła. Są wózki z pływającymi kołami – obracają się o 180 stopni. Są bardzo wygodne w prowadzeniu, najważniejsze jest to, że taki wózek miał funkcję blokady koła.