Jak wybrać spacerówki?

Spacerówki są niezwykle popularne wśród młodych rodziców. Zapewniają odpowiedni komfort, a także bezpieczeństwo dla dziecka. Jak jednak wybrać wózki spacerowe dziecięce?

Na co zwrócić uwagę przy spacerówkach?

Bez względu na to, czy są to wózki 3w1, czy 2w1, to spacerówki muszą mieć odpowiednie koła. Podwójne koła służą do równomiernego rozłożenia obciążenia na każdym z nich. Odbywa się to w celu zwiększenia nośności podwozia, drożności wózka, zmniejszenia zużycia i zwiększenia żywotności kół. Należy jednak zauważyć, że wraz ze wzrostem liczby kół wzrasta całkowita waga wózka.

Istnieją modele z podwójnymi przednimi kołami, tylnymi lub przednimi i tylnymi podwójnymi kołami. Obecność funkcji obrotowej zapewnia zwrotność kół, jeśli chodzi o spacerówki. Taki wózek jest łatwiejszy w prowadzeniu, a minimalny promień skrętu ułatwia manewrowanie w ograniczonej przestrzeni. Oprócz tej funkcji nie będzie problemu z blokadą kół skrętnych, aby zapewnić stabilność kierunkową podczas jazdy prosto.

Co jeszcze jest ważne?

Tarcze kół powinny mieć wytrzymałość wystarczającą do najbardziej aktywnego korzystania z wózka, ale nie mogą silnie wpływać na wagę produktu jako całości. Do produkcji tarcz tradycyjnie stosuje się tworzywo sztuczne o wysokiej wytrzymałości, stal i kombinację materiałów. Opony na kółkach wózków są pełne lub komorowe (nadmuchiwane). Opony pełne są wykonane z tworzywa sztucznego lub gumy, komora – tylko z gumy.

Opony z tworzywa sztucznego można rozpoznać po ich niewielkich rozmiarach (do 20 cm) i charakterystycznym głośnym dźwięku emitowanym przy jeździe na twardych powierzchniach: to dla nich właśnie te opony są przeznaczone. Gumowe opony są solidne i prawie nie wydają dźwięku podczas toczenia wózka. Ponadto zapewniają lepszą amortyzację w porównaniu do plastikowych, a zakres rozmiarów rozciąga się od miniaturowego do bardzo dużego.