Zalety tkanin bawełnianych

Świat wykorzystuje bawełnę bardziej niż jakiekolwiek inne naturalne włókno. Ponieważ bawełna jest produktem naturalnym, ma wiele zalet, które sprawiają, że ubrania tworzone z tego materiału są uwielbiane przez miliony ludzi na całym świecie.

Chłonny muślin bawełniany

Materiał Double Gaze doskonale się sprawdza. Tkanina bawełniana przepuszcza wilgoć z ciała, jest chłonna i usuwa płyn ze skóry jak ręcznik. Odzież wykonana z materiału Double Gaze pozwala zachować komfort podczas ćwiczeń, zapobiegając gromadzeniu się wilgoci między skórą a ubraniem. Szacuje się, że bawełna może przyjąć do jednej piątej swojej masy w wodzie, zanim stanie się naprawdę wilgotna.

Izolacja i materiał hipoalergiczny

Materiał Double Gaze chroni przed gorącym latem i zimnem zimą, zapewniając doskonałą izolację termiczną. Wynika to z faktu, że tkanina bawełniana zatrzymuje powietrze między włóknami materiału. Włókna bawełniane w odzieży utrzymują tkaninę z dala od skóry, umożliwiając ponadto uwięzienie większej ilości powietrza między skórą a tkaniną, co pomaga w izolacji i zwiększa komfort. Dodatkowo tkanina bawełniana rzadko wywołuje reakcje alergiczne, a noszenie bawełny jest często zalecane dla osób z alergią skórną. Ponieważ bawełna jest hipoalergiczna i nie podrażnia skóry, jest stosowana w produktach medycznych, takich jak bandaże, jest tkaniną pierwszego wyboru, jeśli chodzi o odzież dziecięcą, która powinna być szczególnie przyjazna dla skóry i wyjątkowo miękka.