Podstawowe rodzaje materacy

Jednym z podstawowych warunków zdrowego i spokojnego snu jest odpowiednio dobrany materac, który w swojej ofercie posiada każdy sklep z łóżkami. Warszawa to miasto, w którym wybór materacy jest na tyle duży, iż każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W tym przypadku ważny jest nie tylko rozmiar takiego materacu, ale też jego rodzaj. Na szczęście każdy sklep z materacami posiada na tyle szeroki wybór, iż nie powinno być problemu z odpowiednim wyborem. Jakie zatem są podstawowe materace? Sprzedawca najczęściej oferuje ich kilka rodzajów.

Materace sprężynowe

Jeden z podstawowych materacy, jaki w swojej ofercie posiada niemal każdy sklep z materacami jest materac sprężynowy. Ten typ jest zbudowany z połączonych sprężyn, które – pod wpływem ciężaru osoby – uginają się. Im takich sprężyn jest więcej, tym materac grubszy i bardziej sprężysty. Zdecydowana większość z takich materacy jest pokryta ochronną warstwą, która może być wykonana ze specjalnej pianki, końskiego włosia lub włókna kokosowego. Taka warstwa chroni przed wydostaniem się sprężyn na zewnątrz. Podstawową zaletą materacy sprężynowych jest ich stosunkowo niska cena.

Materace kieszeniowe

Innym rodzajem materaca, który jest oferowany przez sklep z materacami jest materac kieszeniowy. Cechą charakterystyczną takiego materaca jest to, iż poszczególne sprężyny znajdują się w oddzielnych kieszeniach. Dzięki takiej budowie materac jest bardzo elastyczny i doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. I co warte podkreślenia – zmiana pozycji osoby śpiącej  jest dużo mniej odczuwalna niż w przypadku innych materacy. 

Wśród innych materacy oferowanych przez każdy sklep internetowy z materacami trzeba też wymienić materac lateksowy i piankowy. Ten pierwszy odznacza się wysoką elastycznością oraz odpowiednim podparciem kręgosłupa. Natomiast piankowy jest bardzo sprężysty i dopasowujący się do kształtu ciała. Który z nich jest najlepszy? Każdy ma swoje zalety, wiec w tym przypadku wybór jest bardzo indywidualny