Siatki cięto – ciągnione sześciokątne – zalety i zastosowanie

Siatki cięto – ciągnione sześciokątne powstają w wyniku nacinania i naciągania blachy. W wyniku tego procesu powstają określone otwory, które prezentują się niezwykle estetycznie. Dodatkowo – co także jest warte podkreślenia – przy takiej produkcji siatki nie ma mowy o żadnym ubytku materiału, natomiast sam rozmiar i kształt otworów jest ściśle uzależniony od kształtu ostrza i zakresu rozciągania. To wszystko sprawia, iż cięto – ciągnione siatki heksagonalne cieszą się dużą popularnością. Czym się one wyróżniają i jakie jest ich zastosowanie? Oto podstawowe informacje.

Zalety cięto – ciągnionych siatek sześciokątnych

Cięto – ciągnione siatki sześciokątne charakteryzują się wieloma zaletami. Jakimi? Otóż takie siatki:

  • nie mają spoin i łączeń (co wpływa na ich estetykę)
  • są trójwymiarowe
  • łatwo się je formuje
  • charakteryzują się właściwościami antypoślizgowymi
  • są trwałe, wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki
  • można je malować proszkowo

Dodatkowo – co także jest warte podkreślenia – mogą być wykonane z różnych materiałów (stal zwykła, nierdzewna, ocynkowana, miedź, mosiądz, cynk, tytan, brąz czy aluminium) oraz są dostępne w różnorodnych rozmiarach. To wszystko sprawia, iż takie siatki są bardzo uniwersalne. 

Siatki cięto ciągnione sześciokątne – zastosowanie

Cięto – ciągnione siatki o oczkach sześciokątnych – dzięki swoim podstawowym właściwościom – są bardzo uniwersalne i posiadają szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane jako elementy zarówno funkcjonalne, jak i typowo ozdobne. Tutaj warto wymienić między innymi elementy fasad i elewacji, okładziny ścienne, podwieszane sufity, balustrady, ściany działowe, pergole czy kratki wentylacyjne. Ale to oczywiście nie wszystko, bo ich zastosowanie jest dużo większe.

Cięto – ciągnione siatki sześciokątne to niezwykle uniwersalny produkt. Jest funkcjonalny, praktyczny, łatwo dostępny, trwały, wytrzymały i do tego stosunkowo tani. A brak spoin i łączeń sprawia, iż dodatkowo prezentuje się bardzo estetycznie.