Siatka cięto – ciągniona sześciokątna – podstawowe informacje

Siatki cięto – ciągnione sześciokątne to niezwykle uniwersalny produkt, który charakteryzuje się bardzo wszechstronnym zastosowaniem. Przydają się w wielu dziedzinach życia oraz w bardzo wielu gałęziach przemysłu. Dodatkowo charakteryzują się wieloma zaletami, są dostępne w wielu rozmiarach oraz mogą być wykonane z bardzo różnych materiałów. To wszystko sprawia, iż cięto – ciągnione siatki sześciokątne są bardzo popularne. Co należy o nich wiedzieć?

Charakterystyka siatek sześciokątnych

Cięto – ciągnione siatki heksagonalne wytwarzane są w procesie nacinania i rozciągania blachy, dzięki czemu uzyskuje się charakterystyczne otwory. Otwory te mają regularne kształty, co sprawia, iż takie siatki prezentują się niezwykle estetycznie. Podstawowym rozmiarem, w jakim oferowane są siatki sześciokątne (i inne siatki cięto – ciągnione) jest 1000 × 2000 mm. Jednak wielu producentów może zaoferować swoim klientom także siatki w większych rozmiarach – na przykład 1500 × 3000 mm. Jednak warto tu pamiętać o tym, iż są to siatki produkowane na specjalne zamówienie.

Siatki cięto – ciągnione sześciokątne – materiał

Cięto – ciągnione siatki o oczkach sześciokątnych są produkowane z bardzo wielu materiałów. Wśród tych najpopularniejszych jest stal zwykła, stal nierdzewna, stal ocynkowana, aluminium, miedź, mosiądz, brąz, tytan czy złoto. W tym przypadku to klient wybiera materiał, z którego taka siatka ma być wykonana.

Siatki cięto – ciągnione sześciokątne – zalety

Siatki cięto ciągnione sześciokątne charakteryzują się wieloma zaletami. Charakteryzują się one jednolitą strukturą, dobrą wytrzymałością, odpowiednim prześwitem, trwałości i odpornością, Dodatkowo łatwo poddają się dalszej obróbce. I co warte podkreślenia – takie siatki są bardzo uniwersalne. Cięto – ciągnione siatki sześciokątne mogą być wykorzystane jako element osłonowy, ogrodzeniowy, jako element sufitu podwieszanego czy jako element balustrady, czy ścianki działowej.

Siatki sześciokątne cięto – ciągnione to bardzo popularny materiał wykorzystywany zarówno w przemyśle, jak i w warunkach domowych. Posiada wiele zalet oraz szerokie zastosowanie. I dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem.