Zalety picia kawy na codzień

Od czasów starożytnych kawa była używana jako produkt leczniczy. Arabski lekarz i alchemik Razes przed 1000 n.e opisał w swoich pismach lecznicze właściwości napoju Binchum, czyli kawy. Na Wschodzie wierzono, że kawa przyspiesza myśl, bawi serce, pomaga w zwalczaniu chorób oczu i jest doskonałym lekarstwem na dnę, opryszczkę i szkorbut. Słowo kava po arabsku oznacza „być silnym”, „aktywnym”, „wzmocnić”.

Zakupy w sklepie z kawą

Współcześnie sklep z kawą znajdziemy wszędzie. Popularnością cieszy się też palarnia kawy, gdzie możemy kupić gotową kawę mieloną. To najlepsza kawa do biura czy wtedy kiedy chcesz się wzmocnić po ciężkim dniu. Kawa jest jednym z bardzo starych lekarstw na bóle głowy. Wiele bólów głowy, zwłaszcza migreny, jest spowodowanych rozszerzeniem naczyń krwionośnych mózgu, a kofeina je zwęża, chociaż rozszerza naczynia w innych częściach ciała. Z tego powodu kawa do biura, może nam pomóc w uzyskaniu energii i zyskania chęci do pracy.

Dodatkowe zalety kawy

Każdy sklep z kawą zaoferuje nam zróżnicowaną ofertę rozmaitych kaw z całego świata. Sklep z kawą może nam też zaoferować akcesoria niezbędne do picia kawy. Jak już wspomniano, kofeina jest alkaloidem. Działa dwojako na organizm: w małych dawkach tonizuje, w dużych dawkach hamuje. Aby kawa miała właściwości tonizujące, potrzebujesz od 0,1 do 0,2 g kofeiny na porcję (farmakolodzy uważają, że dawka kofeiny przekraczająca 0,25 g jest zbyt duża). Taka dawka odpowiada około jednej do dwóch łyżeczek mielonej naturalnej kawy na szklankę wody. Nie jest jasne, dlaczego kofeina działa uspokajająco, ale jest ona również przydatna dla dzieci z boleśnie zwiększoną aktywnością. Kawa, podobnie jak herbata, jest łagodnym afrodyzjakiem. Pobudzający efekt kawy trwa do trzech godzin.