Zalety i wady nowych mieszkań

Co wybrać – nowy budynek lub wtórną nieruchomość? Nie ma właściwej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony nowe mieszkania na sprzedaż Dąbrówka, które cechują się nowoczesnymi rozwiązaniami i zyskują na wartości. Z drugiej strony niższa cena na wtórnym rynku.

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Ważna jest prawna strona tego problemu. Kupując nowe mieszkania Dąbrówka, zyskasz pewność, że jesteś pierwszym i jedynym właścicielem mieszkania. I już żaden z poprzednich właścicieli i ich krewnych nie może ubiegać się o twoje mieszkanie. Możesz wybrać numer mieszkania odpowiadający Twojemu ulubionemu numerowi, wygodną dla Ciebie podłogę, a nawet stronę słoneczną.

Ponadto mieszkania w nowych domach są zazwyczaj przestronniejsze. Nowe mieszkania są często oferowane w dowolnym układzie lub z większą kuchnią. Kolejny plus za komfort – mieszkania w nowym budynku są często ogrodzone, mają własny parking. Bardzo ważnym plusem pozyskiwania nowych mieszkań jest ujednolicona infrastruktura społeczna. Oznacza to, że wszyscy sąsiedzi, którzy cię otaczają, będą w przybliżeniu twoim statusem i dochodami.

Wady nowych mieszkań

Po pierwsze, lokalizacja. Zazwyczaj nowe budynki w przystępnej cenie znajdują się z dala od centrum, a nawet poza miastem. Po drugie – długie oczekiwanie na budowę domu. Ryzyko to przede wszystkim opłata za niską cenę. Czas może być zmieniany za każdym razem, więc powinieneś bardzo ostrożnie wybierać dewelopera.

Jeśli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego, to główną zaletą jest to, że możesz natychmiast korzystać z mieszkania. Twój dom jest gotowy i nie ma ryzyka, że budowa będzie trwała przez kolejny rok. Po zakończeniu transakcji możesz wprowadzić się do domu i cieszyć się życiem w już ukończonym mieszkaniu lub wynająć go.