Produkujemy bawełnę najwyższej jakości

Tkaniny bawełniane są najczęściej stosowanym naturalnym materiałem, do produkcji odzieży na całym świecie. Bawełna, będąc włóknem naturalnym, jest surowcem odnawialnym i ulega biodegradacji. Muślin bawełniany czyli Double Gaze jest sprawdzonym materiałem wysokiej jakości.

Materiał, który oddycha

Jako producent tkanin bawełnianych zdajemy sobie sprawę, że jedną z najważniejszych właściwości bawełny jest jej przewiewność i fakt, że oddycha. Absorbuje ciecz z dala od ciała. Pomaga to wyeliminować gromadzenie się wilgoci między ubraniami, które nosisz, a skórą. Według ekspertów bawełna pochłania około jednej piątej jej masy, zanim można ją uznać za wilgotną. Jako importer tkanin wiemy, że to tkanina na każdą pogodę o każdej porze roku. Ponieważ odzież wykonana z bawełny może być odporna na różne temperatury – jest idealna do noszenia na letnie upały, ale może również zapewnić izolację w chłodne wieczory. Wynika to z faktu, że bawełna zatrzymuje powietrze pomiędzy włóknami tkaniny. Ponadto materiał bawełniany nie przykleja się do skóry.

Hipoalergicznymateriał najwyższej jakości

Ubrania wykonane z bawełny są hipoalergiczne. Wiadomo, że tkanina bawełniana nie powoduje lub rzadko powoduje problemy alergiczne, lub reakcje skóry. W rzeczywistości większość dermatologów zaleca noszenie tego rodzaju tkanin, aby uniknąć alergii skórnych. Bawełna nie podrażnia skóry, dlatego jest jednym z głównych składników produktów medycznych, takich jak gaza i bandaże. Ponadto ubrania dla dzieci są zwykle wykonane z bawełny, ponieważ doskonale dbają o wrażliwą skórę.