Odzież motocyklowa wysokiej jakości

Błędem jest myśleć, że wyposażenie motocyklisty składa się tylko z kasku, a skórzane rzeczy motocyklistów są hołdem dla stylu. Zaniedbanie jakiegokolwiek elementu odzieży może skończyć się dla nas bowiem tragicznie.

Odporne na ścieranie

To nie przypadek, że wizerunek motocyklisty kojarzy się dokładnie ze skórzanymi przedmiotami. To nie jest hołd dla mody ani stylu, ale wymóg bezpieczeństwa. Skóra jest bardziej odporna na ścieranie i dlatego lepiej chroni w razie upadku. Nowoczesny sprzęt motocyklowy pozwala poruszać się w każdą pogodę. Jest odporny na wilgoć, ale jednocześnie pozwala skórze oddychać, zapewniając doskonałą termoregulację. Normalne ubrania nie mogą pochwalić się takimi cechami. Ważnym elementem wyposażenia są buty motocyklowe, rękawice i spodnie przeznaczone do jazdy motocyklem.

Buty i kurtka motocyklowa

Odzież motocyklowa została zaprojektowana przede wszystkim w celu ochrony motocyklisty przed upadkiem. Dlatego kurtki powinny być wyposażone w specjalne płytki chroniące plecy i ramiona oraz ściśle przylegające do sylwetki, aby tarcze się nie ślizgały. Korzystając z „żółwia” lub konstrukcji osłon chroniących plecy i klatkę piersiową (w zależności od modelu), należy nosić kurtkę ze zdjętymi osłonami. Noszenie „żółwia” bez kurtki, podobnie jak odzieży wierzchniej, jest odradzane. Jednym z elementów ubrania są też buty motocyklowe. Te powinny być maksymalnie wzmocnione, tak aby podczas jakiegokolwiek upadku, stopa była maksymalnie zabezpieczona. Buty motocyklowe unieruchamiają stopę, dzięki czemu mniej ryzykujemy wszelkich zgnieceń i kontuzji stopy.