Nowoczesne poszycia dachowe

Coraz więcej domów w naszym kraju budowanych jest z użytkowym poddaszem. Wymagają one wykonania nie tylko paroizolacji od wewnątrz, ale także wstępnego krycia. Coraz częściej do wstępnego krycia wykorzystywane są membrany dachowe.

Jakie są ich parametry?

Membrany dachowe to obecnie szeroki wybór produktów. Wyróżnić wśród nich można membrany przeznaczone na dachy przemysłowe. Parametry membran na dachy przemysłowe są wyjątkowo wysokie. Membrany na dachy przemysłowe mają takie parametry techniczne, że doskonale radzą sobie w ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych. Do krycia dachów można wykorzystać nie tylko membrany trój-, ale także jednowarstwowe. Membrana dachowa jest paroprzepuszczalna. Membrana dachowa powinna być także odporna na uszkodzenia mechaniczne. Membrana dachowa chroni drewniane elementy dachu przed wodą opadową. Membrany dachowe pvc znacznie zmniejszają koszt budowy dachu.

Jak należy układać membrany dachowe?

Membrany dachowe pvc powinno rozwijać się prostopadle do krokwi. Membrany dachowe pvc przeznaczone są do jednowarstwowej izolacji dachów. W ofercie producentów są między innymi membrany dachowe pvc wzmocnione włóknem szklanym. Membrany układa się tak, aby strona, która ma za zadanie odbijać promienie UV była skierowana na zewnątrz. Do krokwi membranę mocuje się używając zszywek dekarskich, a następnie mocuje się ją przybijając do krokwi drewniane kontrłaty.

Zaletą membran dachowych jest szybki czas montażu. Membrany mogą być stosowane na różnych rodzajach dachów. Dzięki nim przez dach zimą ucieka znacznie mniej ciepła. Z kolei latem wnętrza mniej się nagrzewają.