Na jaką bramę garażową postawić?

Kiedy chcemy zatroszczyć się o swój samochód, warto posiadać garaż. Budując garaż, trzeba wybrać odpowiednią bramę. Bramy garażowe są bardzo różne. Zobaczmy w związku z tym, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje i w jakich przypadkach zastosować wybrany rodzaj bramy.

Jakie bramy wybrać?

Bramy garażowe, które cieszą się ogromną popularnością są bramy uchylne. Spotkać je można również pod nazwą bramy płytowe. Sprawdzają się one jednak tylko w przypadku tych, którzy przed garażem mają naprawdę wiele miejsca. Wszystko ze względu na sposób otwierania bramy. Na niewielkim podjeździe taka brama garażowa się nie sprawdzi. Innym rodzajem bram garażowych są bramy segmentowe. Bramy segmentowe nazywane są także bramami sekcyjnymi. Bramy segmentowe poleca się wszystkim, którzy nie mają dość dużo miejsca przed garażem. Jeśli podjazd jest bardzo krótki, brama segmentowa sprawdzi się idealnie. To dobry wybór również wówczas, gdy do garażu wjeżdża się prosto z ulicy.

Czy tylko bramy garażowe?

Firmy oferujące bramy garażowe mają na ogół dużo bogatszą ofertę. Można u nich kupić na przykład bramy wjazdowe, które zamontować można na podjeździe. W ofercie dostępne są także bramy ogrodzeniowe, dedykowane branży przemysłowej bramy przemysłowe, a także napędy oraz automatyka do bram. Każdy kogo interesują bramy garażowe, bramy przemysłowe czy bramy wjazdowe zachęcamy do lektury naszego innego artykułu. Opisujemy w nim firmę, od której warto kupić wymienione rodzaje bram. W jej ofercie znajdują się również napędy i automatyka do bram.