Kawa mielona: korzyści i porady dotyczące wyboru

Ludzie, którzy zaczynają każdy dzień roboczy filiżanką aromatycznej kawy, zwykle otrzymują napój instant, który jest tak łatwy do przygotowania. Kupują także kawę mieloną. Druga opcja jest lepsza, ponieważ zmielone ziarna kawy są zdrowsze i smaczniejsze.

Plusy i cechy kawy mielonej

Każdy sklep z kawą oferuję nam kawę mieloną. Dzięki temu nie musisz sam marnować czasu na palenie i mielenie ziaren. Za pomocą tego produktu możesz przygotować filiżankę aromatycznego napoju w ciągu kilku minut. To idealna kawa do biura czy do porannego śniadania w domu. Decydując się na kawę mieloną, ludzie zwykle nie myślą o tym, jak długo ten produkt pokonuje, zanim wejdą na półki sklepowe. Najpierw zbiera się kawę, a następnie suszy, miazgę usuwa się z ziaren. Aby przygotować pyszny napój z kawy, należy ziarna zmielić, a następnie zaparzyć. Jeśli nie chcę nam się tego robić samemu, to doskonałym rozwiązaniem jest palarnia kawy, gdzie czeka na nas najlepsza kawa.

Popularne odmiany kawy

Chociaż na świecie istnieje ponad 200 odmian kawy, naturalna kawa mielona jest wytwarzana z dwóch z nich – kawy arabiki i robusty. Robusta jest silniejsza i bardziej gorzka. Zawiera dużo kofeiny i ma wyraźny efekt orzeźwiający. Jeśli chodzi o arabikę, ta odmiana ma bogaty aromat i szlachetny smak z delikatną kwasowością. Kupując kawę hurtowo lub detalicznie, pamiętaj, że jej smak zależy od obszaru, w którym rosły drzewa kawowe. W tym przypadku wszystko ma znaczenie:

  • klimat kraju, w którym kawa została zebrana;
  • cechy lokalnej gleby;
  • liczba słonecznych dni;
  • poziom wilgotności itp.

Kupując kawę mieloną w punktach sprzedaży krajowej, preferuj produkty najwyższej jakości. Ważne jest, aby mielenie odbywało się sprawnie, a kawałki ziaren kawy miały ten sam rozmiar. W przeciwnym razie napój zostanie zaparzony nierównomiernie, a część jego smaku pozostanie nierozwiązana. Zwykle firmy odpowiedzialnie podchodzące do przetwarzania kawy przesiewają proszek przez specjalne filtry po mieleniu głównym.