Frazy ogólne a te z długiego ogona

Pozycjonowanie stron www to proces, który dotyka wielu płaszczyzn zarówno związanych ze stanem technicznym danej strony, jak i tych skupionych na frazach znajdujących się we wartościowych treściach. W niniejszym tekście skupimy się na tej drugiej płaszczyźnie. Odpowiednio wybrane i wypromowane frazy, pod konkretne pozycjonowanie określonej strony internetowej, pozwalają na zwiększenie widoczności danej witryny w sieci oraz polepszenie jej pozycji w wynikach wyszukiwarki Google. Specjaliści, aby to osiągnąć, mogą wybierać między frazami ogólnymi, jak i tymi z długiego ogona (long tail). Przekonaj się, dlaczego ten drugi typ haseł staje się coraz bardziej popularny i jak jego wypromowanie może zagwarantować większą ilości wejść na stronę. 

Sprecyzowane frazy – lepsze wyniki w wyszukiwarce 

Każdy, kto zdecydowała się na profesjonalne pozycjonowanie stron oczekuje, że jego witryna stanie się bardziej widoczna w sieci i będzie częściej odwiedzana przez potencjalnych klientów. Aby to osiągnąć, specjaliści z branży marketingu internetowego coraz częściej podkreślają, że warto zdecydować się na zastosowanie fraz z długiego ogona. Są one odpowiedzią na to, co wpisywane jest najczęściej w wyszukiwarkę, czyli jasno sprecyzowane hasła, których długość może przekroczyć nawet 5 wyrazów. Pozwalają one klientom odnaleźć w szybki sposób produkt lub usługę, które spełnią ich wszystkie wymagania, bez zbędnego marnowania czasu na poszukiwania. Do takich fraz należy np. biały obrus z czerwonym haftem na święta. 

Zalety stosowania fraz z długiego ogona 

Profesjonalne pozycjonowanie szerokie, nastawione w głównej mierze na frazy z długiego ogona, opiera się na ciągłym rozbudowywaniu bazy sprecyzowanych haseł. Im jest większa ich różnorodność oraz ilość, tym lepiej. Dzięki nim można trafić do większego grona potencjalnych klientów, nastawionych na zakup konkretnego produktu. Pozycjonowanie nastawione na long tail, aby było w pełni skuteczne, wymaga odpowiedniej ilości czasu oraz wielu działań. Warto się na to nastawić, jeżeli ostatecznie chce się osiągnąć zadowalające i trwałe rezultaty.