Dlaczego warto wybrać bawełnę?

Bawełna jest bardzo popularnym materiałem do szycia ubrań. Wynika to z doskonałych właściwości, jakie mają tkaniny bawełniane. Materiał Double Gaze to wysokiej jakości muślin bawełniany. Oferowana tkanina zachowuje wszystkie, najważniejsze właściwości bawełny.

Dobra dla skóry

Jako producent tkanin bawełnianych doskonale zdajemy sobie sprawę, że główną zaletą bawełny jest jej struktura. Bawełna jest miękka i wygodna. Jest hipoalergiczna i nie podrażnia wrażliwej skóry ani nie powoduje alergii. Włókna są ciasno przędzone w przędzę, która nie podrażnia skóry ani nie powoduje elektryczności statycznej. Z tych powodów ubrania, które nosisz często i blisko ciała, takie jak koszulki i bielizna, są zwykle wykonane z bawełny. Jako importer gwarantujemy, że nasza bawełna jest całkowicie naturalna i nie zawiera chemikaliów. Naturalne tkaniny, takie jak tkanina bawełniana, są wysoce oddychające i umożliwiają cyrkulację powietrza, co zniechęca grzyby do wzrostu w ciemnym, wilgotnym otoczeniu. Tkaniny syntetyczne nie zapewniają takiej wentylacji.

Tania i wygodna

Bawełna jest idealna do noszenia w lecie, ponieważ łatwo wchłania wilgoć z ciała i pomaga zachować suchość, odciągając ją od skóry, gdzie odparowuje w powietrzu wokół nas. Bawełna może również odprowadzać ciepło ze skóry, zapewniając chłód i wygodę w czasie upałów. Bawełna jest mocna, trwała i odporna na ścieranie. Ubrania wyprodukowane z bawełny można prać w pralce i mogą wytrzymać wielokrotne pranie w gorącej wodzie. Włókna bawełny barwią się również bardzo dobrze, oferując żywe kolory przędzy.