Dlaczego warto kupić czujnik?

Ulatniający się gaz lub powstający podczas spalania czad to ogromne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo warto zainwestować w czujnik tlenku węgla i gazu.

Czujniki gwarancją bezpieczeństwa

Wprawdzie coroczna kontrola instalacji gazowej jest obowiązkowa, mimo to wciąż słyszy się o przypadkach zatrucia gazem lub czadem. Nieszczelna instalacja, z której ulatnia się gaz może nie tylko powodować zatrucie, ale już nawet niewielka iskra może być przyczyną wybuchu. Problemem mogą być również wadliwe przewody kominowe, które nie zapewniają odpowiedniej wentylacji, a co za tym idzie mogą doprowadzić do śmiertelnego zatrucia czadem. Rozwiązaniem jest czujnik czadu i gazu, który alarmuje od razu kiedy normy stężenia niebezpiecznych substancji zostaną przekroczone

Czujniki czadu i gazu – jaki wybrać?

Czujnik czadu i gazu, który chcemy zamontować w domu powinien być prosty w instalacji. Do wyboru są czujniki elektryczne, które podłącza się do prądu, jednak problem pojawia się kiedy mamy do czynienia z przerwami w dostawie energii elektrycznej. Dobrym wyborem będzie czujnik czadu i gazu działający na baterie. Trzeba wprawdzie pamiętać o ich wymianie, jednak nowoczesne baterie pozwalają na prawidłową pracę urządzenia przez wiele lat. W sklepie internetowym znajdziesz różnorodną ofertę zawierającą profesjonalne czujniki gazu, czujniki czadu czy czujniki dymu. 

Czujnik czadu i gazu pozwala zachować bezpieczeństwo we wszystkich miejscach gdzie znajdują się urządzenia gazowe. Warto go zamontować w kuchni, łazience czy kotłowni.