Co to jest aparat słuchowy i jak działa?

Na co dzień nie zastanawiamy się nad poziomem i prawidłowością swojego słuchu, wydaje nam się że wszystko jest jak w najlepszym porządku i nie musimy chodzić do lekarza. Jeżeli jednak należymy do grupy osób starszych, powinniśmy obowiązkowo wybrać się na badanie słuchu, dzięki któremu dowiemy się czy są nam potrzebne aparaty słuchowe i w jaki sposób możemy podnieść komfort i jakość swojego codziennego życia. Dlatego jeżeli jesteś seniorem po 65 roku życia wybierz się na bezpłatne badanie słuchu i sprawdź czy ty także nie potrzebujesz aparatu słuchowego.

Co to jest aparat słuchowy?

Na przestrzeni lat aparaty słuchowe ewaluowały i bardzo się zmieniły. Już nie wyglądają jak trąbki, które przykłada się do ucha, aby lepiej słyszeć. Dziś są to niewielkich rozmiarów aparaty, jakie zakłada się na ucho, w sprzedaży dostępne są również wewnętrzne aparaty słuchowe dla osób starszych, a każdy z nich sprawia że komfort życia dorosłej osoby znacznie się poprawia. Takie urządzanie zasilane jest baterią i po włożeniu do ucha i włączeniu, sprawia że o wiele wyraźniej i głośniej słyszymy całe otoczenie.

Czy potrzebny jest nam aparat słuchowy?

Z pewnością każdy z nas zastanawia się czy potrzebny jest nam aparat słuchowy, a na co dzień wydaje nam się że wszystko jest w najlepszym porządku. Szczególnie gdy bliscy mówią do nas głośniej, ale nie informują nas o tym, że mamy jakiekolwiek problemy ze słuchem. Dlatego jeżeli masz problemy ze słuchem, a dowodem tego jest alarmowanie o tym fakcie przez bliskich, powinieneś zgłosić się na darmowe badanie słuchu i zająć się kompleksowo swoim zdrowiem. Badanie słuchu dla dorosłych jest darmowe i może się na nim pojawić każda osoba, a w szczególności osoby z predyspozycjami do uszkodzeń słuchowych.