Cięto – ciągnione siatki sześciokątne – co należy o nich wiedzieć?

Siatki cięto – ciągnione sześciokątne to materiał, który zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż takie siatki charakteryzują się wieloma zaletami i szerokim zastosowaniem. Co należy o nich wiedzieć? Oto podstawowe informacje.

Cięto – ciągnione siatki sześciokątne – proces powstawania

Cięto – ciągnione siatki sześciokątne powstają na skutek naginania i rozciągania blachy. Dzięki czemu powstają określone otwory, których rozmiar i kształt jest uzależniony od siły nacisku oraz wielkości zastosowanego ostrza. Dzięki takiej produkcji siatki prezentują się niezwykle estetycznie, co sprawia, iż mogą być wykorzystane nie tylko jako materiał praktyczny i funkcjonalny, ale też jako typowo ozdobny.

Cięto – ciągnione siatki sześciokątne – podstawowe zalety

Cięto – ciągnione siatki heksagonalne wyróżniają się wieloma zaletami. Są trwałe, wytrzymałe, odporne na niekorzystne warunki, lekkie i stosunkowo niedrogie. Dodatkowo nie posiadają żadnych złączeń i spoiw, co zapewnia im bardzo estetyczny wygląd. Jednocześnie są dostępne w wielu rozmiarach i mogą być wykonane z wielu materiałów – na przykład ze stali zwykłej, nierdzewnej, ocynkowanej, tytanu, miedzi, mosiądzu, cynku czy aluminium. Są też bezpieczne – co także trzeba zaliczyć do zalet.

Siatki cięto ciągnione sześciokątne – wykorzystanie

Cięto – ciągnione siatki o oczkach sześciokątnych charakteryzują się bardzo szerokim zastosowaniem. Mogą być wykorzystywane zarówno w przemyśle (i to bardzo różnym), jak i w warunkach domowych. Tego typu siatki mogą być wykorzystane do wykonywania balustrad, sufitów podwieszanych, bram, ogrodzeń i wielu innych rzeczy. Dodatkowo siatki mogą być bardzo ładnym elementem dekoracyjnym.

Cięto – ciągnione siatki sześciokątne są wykorzystywane w bardzo wielu branżach. A ich wiele zalet oraz estetyczny wygląd sprawiają, iż cieszą się one coraz większym zainteresowaniem.