Bezpieczny strój dla motocyklisty

Odzież dla motocyklisty powinna być starannie dobrana. Dotyczy to zwłaszcza ubrania, które w największym stopniu zabezpiecza elementy ciała narażone na kontuzje przy upadku. Chodzi tu między innymi o buty motocyklowe czy spodnie.

Wybierz odpowiednie spodnie

Wybierając spodnie, pamiętaj, że będziesz musiał spędzić dużo czasu w tej samej pozycji podczas prowadzenia motocykla. Dlatego specjalne spodnie motocyklowe są dopasowane tak, aby nie utrudniać ruchów: są nieco napompowane w okolicy bioder i kolan. Tradycyjnie spodnie motocyklowe są wykonane ze skóry lub wytrzymałego nylonu. Wybierz modele z możliwością naprężenia paska i mankietów. To ochroni cię przed wodą i wiatrem. Jeśli planujesz używać nakolanników osobno, zabierz je ze sobą, aby przymierzyć spodnie motocyklowe.

Wybierz kurtkę, rękawice i kombinezon

Niezbędne będą też rękawice, kurtki motocyklowe, które zabezpieczą tułów oraz kombinezon. Ten jest dość specyficzną rzeczą, ponieważ trudniej jest go zdjąć i założyć, a podczas długich podróży nie jest zbyt praktyczny. Lepiej wybrać modele skórzane, ale pamiętaj, że skóra jest elastycznym materiałem. Nie jest to zbyt estetyczne i niebezpieczne, ponieważ przestanie ściśle przylegać do ciała. Podczas upadku ramiona są zawsze popychane do przodu. One biorą na siebie ciężar ciała. Dlatego ich ochrona jest nie mniej ważna niż reszta ciała. Rękawice powinny zakrywać część rękawa kurtki, aby podczas lądowania na motocyklu cała ręka była wciągnięta w strój ochronny. Rękawice powinny zawierać dużą liczbę osłon, ponieważ ręką składa się z wielu małych kości, które łatwo się łamią po upadku.